top of page

Плекаймо мову, виховуймо свідомого громадянина!

Мовою освітнього процесу у Відокремленому структурному підрозділі «Хотинський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» є державна мова.

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова (витяг із Конституції України).

  1. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Відокремлений структурний підрозділ «Хотинський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» забезпечує обов’язкове вивчення державної мови в обсязі, що дає змогу здобувачам фахової передвищої освіти провадити професійну діяльність в обраній галузі з використанням державної мови (організація освітнього процесу, позааудиторна та суспільно-громадська діяльність, спілкування між усіма учасниками освітнього процесу).

Освітньо-професійні програми передбачають набуття здобувачами фахової передвищої освіти необхідних для цього компетентностей шляхом вивчення навчальної дисципліни Українська мова (за професійним спрямуванням) та при опануванні інших освітніх компонентів.

Освітні програми профільної середньої освіти для підготовки фахових молодших бакалаврів на основі базової середньої освіти передбачають вивчення державної мови відповідно до законодавства.

Коледж сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови. Для цього освітньо-професійними програмами передбачене викладання навчальної дисципліни Іноземна мова (за професійним спрямуванням).

У Коледжі атестація здобувачів фахової передвищої освіти проводиться державною мовою.

Стаття 46. Мова освітнього процесу (витяг із Закону України   «Про фахову передвищу освіту»).

  1. Мовою освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти є державна мова.

 

  1. Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття фахової перед вищої освіти державною мовою в державних і комунальних закладах фахової передвищої освіти.

 

  1. Заклади фахової передвищої освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність в обраній галузі з використанням державної мови.

  2. Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.

  3. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, у державних і комунальних закладах фахової передвищої освіти.

  4. Атестація здобувачів фахової передвищої освіти проводиться державною мовою.

Посадові та службові особи Коледжу під час виконання своїх службових обов’язків  застосовують державну мову.

Стаття 9. Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків (витяг із Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).

 

  1. Володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані:

    1. керівники закладів освіти всіх форм власності;

    2. педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови.

Державна мова використовується в межах освітнього процесу, під час проведення навчальних занять, у спілкуванні викладачів, іншого персоналу коледжу  як зі здобувачами освіти, так і між собою відповідно до листів МОНУ № 1-9-581 від 17.09.19 року «Про застосування державної мови в освітньому процесі» та від 01.02.2018 року № 1/9- 74 «Щодо застосування української мови в освітній галузі».

bottom of page